Sommaren och hösten 2025 blir det Sverigepremiär på denna föreställning som kommer att sprida ett Katt-astiskt budskap. I denna föreställning kommer ni märka att precis som i våra tidigare föreställningar så blir det så att de snälla alltid vinner!
Här träffar ni Pelle Svanslös tillsammans med sin fina Maja Gräddnos.
Bakom hörnet gömmer sig Måns som tillsammans med tvillingarna Bill och Bull planerar för att ställa till det för Pelle och Maja! Pelle har gått till final i talangjakten. Måns, Bill och Bull tänker göra allt för att vinna. Det lär bli rafflande!
När finalen är avgjord blir det en spännande skattjakt där det kommer att hända flera spännande saker. Barnen kommer medverka i föreställningen! Både i berättelsen och sångerna.
Rek. Ålder: Från 3 år.
Alla i salongen måste ha biljett.
Event o Sånt har firat stora publikframgångar de senaste åren. Både Klas Klättermus och nu senast Karlsson på Taket har dragit fullsatta salonger på de flesta orter.
Missa inte nästa äventyr från det här gänget!
MEDVERKANDE: Peter Edling, Tommy Carlberg, Lovisa Viberg, Aniz Niss, Rebecca Molander
PRODUKTION: Event o Sånt, Borås
REGI: Pernilla Kopp
Längd: ca 1 tim
För bokning av rullstolsplatser vänligen kontakta biljettkassan i Hässleholm Kulturhus på tel 0451-26 66 70.