Gör er redo för sommarens stora fest när succéduon Jubël intar scenen på SUS Live. Den 19 augusti förvandlar vi taket till en färgstark oas fylld av glädje, dans och hits som har erövrat listor världen över.
Jubël föddes ur mötet mellan producenten och sångaren Sebastian Atas och musikern Victor Sjöström. På rekordtid har duon nått miljontals lyssnare globalt och blivit kända för ett sound som hyllar det bästa från EDM och pop – alltid med målet att sprida energi och få publiken att fly vardagen för en stund.
Om JUBËL
Sedan genombrottet 2017 har hitsen avlöst varandra. Deras tolkning av ”Dancing In The Moonlight” har blivit en modern klassiker som nått nya höjder världen över, inte minst efter DJ-ikonen Tiëstos remix. Med sin fingertoppskänsla för melodier som fastnar direkt har de streamat både guld och platina och samarbetat med stora internationella varumärken.
Deras bredd sträcker sig från den ultimata sommarlåten ”Weekend Vibe” till ett pärlband av singlar som dominerat både radio och TikTok. Jubël handlar om att ha roligt i studion och att låta den glädjen smitta av sig till publiken. Med sitt sikte inställt på att göra världen lite mer färgstark, är de redo att kickstarta dansgolvet hos oss på SUS Live.
20.00 | 18-årsgräns
Boka gratisbiljett