Den norske sångaren, låtskrivaren och gitarristen Bernhoft är tillbaka på Fasching, aktuell med sitt femte studioalbum Dancing on My Knees. I samband med släppet ger han sig ut på soloturné och bjuder på både nya spår och gamla favoriter.
Sedan solodebuten 2008 har Bernhoft etablerat sig som en musikalisk schweizisk armékniv: en lekfull men knivskarp artist som bygger hela arrangemang live med röst, gitarr och loopstation. Soul, pop, rytm, stämsång, allt växer fram på plats.
Han har gästat både Conan O’Brien och Ellen, blivit GRAMMY-nominerad för Islander, och tagit sin röstdrivna liveshow till fullsatta scener världen över! Äntligen tillbaka på Fasching.
Välkommen till Fasching!
DÖRRAR ÖPPNAR 18:00 KONSERTSTART 20:00
Vänligen inta era bordsplatser senast 18.30. Därefter släpps reservationen.
Köp till vår 2-rättersmeny samtidigt som du köper dina biljetter i vår webshop och spara minst 10%. Den rabatterade menyn är enbart tillgänglig för förhandsbeställningar men rätterna går självklart att köpa under ditt besök på Fasching.
Köpta biljetter återlöses ej! Distansavtalslagens regler om ångerrätt gäller inte vid köp av evenemangsbiljetter.